Waacking

Waacking patrí medzi urban/street tanečné štýly. História Waackingu sa začala písať počas Disco éry približne v roku 1970 na západnom pobreži USA, presnejšie v kluboch Los Angeles.
Pre Waacking sú typické rýchle kontrolované pohyby ramien a rúk do rytmu hudby spojené s posingom a tiež footworkom. Pri Waackingu sa prikladá veľký dôraz na muzikálnosť , interpretáciu a cítenie hudby, keďže každý tanečník ma špecifické a odlišné vnímanie hudby a rytmu.

“If you don’t understand the music, you will never understand the dance.” Tyrone Proctor, zakladateľ a otec moderného Waackingu

Addy

Addy sa tancu venuje od mala. Prešiel rôznymi tanečnými štýlmi od Ľudových tancov až po Hip-Hop.
K Hip-hopu sa prvý krát dostal v roku 1995, kedy začal trénovať vo Fredy´s dance group a neskôr v tanečnej skupine Different Colors.

Pred piatimi rokmi založil tanečnú skupinu v Modre z názvom ADT crew. V tomto období sa začal aktívne vzdelávať na workshopoch na Slovensku, Čechách /SDK EUROPE/ a zahraničí.

Posledné štyri roky sa Addy aktívne venuje tanečnému štýlu Waacking, v ktorom ma jedinečné zastúpenie na Slovensku.
Učil sa od lektorov Sabiny Škodovej, Ondreja Simona , Aus Ninja, Princess Lockeroo, Tyron Proctor, Yoshie, Waackeisha, 1G.
Nedávno sa stal ako jediný slovenský tanečník členom IHOW ( Imperial House Of Waacking), tento titul mu bol udelený samotným Tyronom Proctorom, legendárnym Soul Train tanečníkom.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online