Stretch Yoga

Yoga učí, že kľud a spokojnosť môžeme dosiahnuť jedine vyrovnanosťou celej našej bytosti na všetkých úrovniach existencie. Metódy a techniky yogy ponúkajú cestu ako uviesť všetky aspekty človeka do dokonalej rovnováhy. Vedú nás postupne a systematicky telesnými pozíciami (ásany), dychovými cvičeniami (pránajáma), relaxáciou, rozjímaním (dhjána) a pozitívnym spôsobom myslenia k fyzickému zdraviu, kľudu a poznaniu seba samého. Pomáhajú nám tiež vzdať sa ilúzii a komplexov, ktoré stoja ako prekážky na našej ceste ku šťastiu a naplnenému životu.

Strečing (naťahovanie, alebo rozťahovanie) je však pre naše telo rovnako dôležitý. Význam strečingu je hlavne kompenzačný a regeneračný. Hlavnou úlohou strečingu je ponaťahovať skrátené svaly, čím sekundárne pôsobí aj na rozvoj kĺbovej pohyblivosti a celkové fyzické zdravie.

Vynikajúcim spojením yogy a strečingu je práve Stretch Yoga. Ide o yogu obohatenú o strečingové cvičenia pomáhajúce k dosiahnutiu jednotlivých ásan, ktoré účinne pôsobia najmä na funkcie vnútorných orgánov a pohybového aparátu, na chrbticu, kardiovaskulárny, endokrinný i centrálny nervový systém.

Alex Mimeza

Alex vyštudovala pedagogiku moderného tanca na VŠMU v Bratislave. 6 rokov pôsobila  v New Yorku, kde získala ďalšie cenné tanečné skúsenosti a vzdelanie  v tanečných štúdiach Steps, Brodway Dance Centre a Alvin Ailey.
Na Broadway sa naučila techniky viacerých tanečných štýlov, špecializuje sa však hlavne na Jazz a tiež Jogu.
Počas svojho ročného pobytu v Indonézii mala možnosť nazrieť do hĺbky jogínskej komunity, kde ju do duchovných a telesných tajov zasvätil jogín JAJA.
Alex pôsobila v divadle  Aréna (Rocky Horor show) a v divadle  Nová scéna (Vlasy).
Spolupodieľala sa  tiež na choreografiách pre TV show Bailando, Modré z neba a Superstar.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online