SoulJam – tanečná skupina

SoulJam je Hip-Hopová tanečná skupina, ktorá patrí pod najúspešnejšiu komerčnú tanečnú školu Riverpark Dance School. Jej hlavou a režisérkou je naša lektorka, choreografka Sofia Ravas alias @fosia.rvs. Dalšími sú freestyloví tanečníci ( poppin, hiphop) Fero Hár @fero.har , Viktor Kuzl (house dance ,hiphop) @viktor_kuzl, Peter Náhly (gymnastika). Okrem súťaží a tanečných vystúpení organizuje pre svojich tanečníkov workhopy ako aj zážitkové campy. Cieľom skupiny je viesť deti k láske k tancu, hudbe vzájomného rešpektu a porozumenia. Objavovať v nich talenty a pomáhať ich rozvíjať . Máme radi rôznorodosť a všestrannosť preto sa venujeme rôznym tanečným streetovým štýlom, ale radi prepájame aj moderný tanec a contemporary. Tanečníkov pripravujeme na vystúpenia, súťaže, divadlo, battle na tanečný život pretože s tancom je život krajší.

Sofia

Sofia sa tancu venuje od svojich piatich rokov, kedy začínala v tanečnej skupine Scream, kde si vyyskúšala rôzne tanečné štýly cez hiphop, disco, modernu, ľudovky…Tam okúsila svet sútaži, majstrovstiev sveta no najviac ju to tiahlo k hiphopu preto daľej pokračovala v tanečnej skupine HipHop Fakulta u Lady Mel a Johnyho Perfekta, kde po ich boku okúsila mnoho vystupení/battlov so slovenskými i zahraničnými artistami. Sama tvrdí, že sú to jej hiphopoví rodičia, ktorí v nej zakorenili lásku k tomuto lifestylu a hip hop kultúre.

Sofia sa učila rôzne strreetdancové štýly cez poopin, house, waackin až  po vogue  z čoho vznikol jej osobitý pohyb. Minulý rok pôsobil ako lektorka v tanečnej škole u Johnyho Perfekta, kde načerpala veľa energie a skúseností a ako sama tvrdí pre ňu najväčši úspech je predávať jej lásku k tancu a hudbe deťom a rozvíjať ju v nich.

V Riverpark Dance School vedie detskú súťažnú skupinu Lollipops so zameraním na Hip Hop.