Popôrodná joga

Hodiny popôrodnej jogy sú zamerané na zvládanie  fyzických, psychických a emocionálnych výziev v období materstva. Reagujú na potreby ženy uvolniť stres a napätie, získať psychickú rovnováhu, naviazať opätovné spojenie so svojim telom, posilniť svaly pánvového dna a dostať sa späť do želanej fyzickej kondície.

Hodiny navštevujú mamičky spolu so svojimi detičkami – nakoľko vzájomna blízkosť prospieva  prehĺbeniu ich vzájomneho vzťahu. Menšie bábätka počas cvičenia oddychujú na podložke vedľa svojej mamičky, pre vačšie je v miestnosti na cvičenie pripravený detský kútik s hračkami.

Ak sa tak mamička rozhodne, je samozrejme vítaná aj bez bábätka.

Počas hodiny je veľmi dôležité dbať na potreby svojho bábätka – v prípade, že sa cíti neisto alebo sa rozplače, doporučujeme nečakať pridlho a upokojiť ho kojením.

Hodiny je možné navštevovať od siedmeho týždňa po pôrode, no v prípade komplikácií alebo sekcie až po cca 3. mesiacoch (pri pochybnostiach doporučujeme konzultáciu s lektorkou).

Prosíme podľa možností nechávať kočíky v aute v garáži a priniesť si bábätko na cvičenie už len vo vajíčku alebo v šatke (nosiči), nakoľko je nemožné v priestoroch uskladniť väčšie množstvo kočíkov.

Hodina trvá 50 minut.

Katka

Katka sa začala venovať joge v roku 2009 ako samouk. Neskôr strávila mesiac v čínskom Šanghaji a za jogou odišla aj do Indie. Tu navštevovala intenzívny inštruktorský kurz a získala medzinárodný certifikát pod záštitou Yoga Alliance. Od roku 2010 sa špecializuje na prácu s tehotnými ženami. Zameriava sa hlavne na gravidjogu, ktorú považuje za ideálny spôsob predpôrodnej prípravy. Vzdelanie v oblasti tehotenskej jogy a predpôrodnej prípravy získala v zahraničí – hlavne v Indii, v Nemecku a v Anglicku. Okrem tehotenskej jogy sa venuje aj predpôrodnej príprave metodou Hypnopôrod a sprevádza budúce mamičky k pôrodu.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online