Pilates

Pilates je dokonalá súhra tela a mysle – spôsob, ako sa udržiavať v dobrej fyzickej kondícií a cítiť sa výborne po psychickej stránke. Popularitu celého sveta získal vďaka hollywoodskym hviezdam a ich odporúčaniam. Podstatou cvičenia je šesť základných princípov: dýchanie, koncentrácia, kontrola, centrum, presnosť a plynulosť. Ide o aktivitu, ktorá vyžaduje sústredenie sa na správne dýchanie a techniku vykonávania pohybov.

Je zameraná na vyrovnávanie svalovej nerovnováhy medzi preťaženými či ochabnutými svalovými skupinami. Cvičenie je zostavené z jednotlivých naťahovacích a posilňovacích cvikov, ktoré sa vykonávajú ako v stoji, tak v ľahu či v sede na podložke. Pilates vám pomôže posilniť a uvoľniť hlavne povolené chrbtové svalstvo z ustavičného sedenia pri počítači, ale aj spevniť ostatné svaly bedrové, brušné, panvové, stehenné i pažové.

Po určitom čase si tak skvele vytvarujete pevnú postavu, zlepšíte ohybnosť a konečne si narovnáte vašu boľavú chrbticu. Po lekcii Pilatesu sa budete cítiť fit, svieži a plní energie. Odbúrate stres a zbavíte sa ťažoby každodenných problémov.

Helena

Aktívnemu cvičeniu sa Hellena začala venovať počas vysokej školy, začínala ako inštruktorka aerobiku. S prichádzajúcimi novými formami cvičenia postupne rokmi prešla azda všetkými druhmi od BodyWorku cez HiLow Aerobic, Step Aerobic, FitBall Aerobic až po Spinning. Neskôr, vzhľadom na jej pracovné vyťaženie vo svojej profesii obmedzila predcvičovanie, ale ako aktívny cvičenec sa venovala klasickému aerobiku a so záujmom sa zúčastňovala rôznych pohybovo zameraných kongresov.

Richard

Formálne vzdelanie/ Formal education:

Masarykova Univerzita Brno, Fakulta športových štúdií, študent

Univerzita Komenského Bratislava, Lekárska fakulta, Fyzioterapia

Slovenská Zdravotnícka Univerzita, FOaZOŠ, Fyzioterapia /Management vo fyzioterapii/

Karlova Univerzita Praha, Fakulta telesnej výchovy a športu, osobný a kondičný tréner, tréner fitnes

Certifikácia a kurzy/ Certification:

AŠK Dukla Banská Bystrica, inštruktor športu, AŠD judo, 1.dan

Tréner 3. kvalifikačný stupeň v kulturistike, fitnes a silového trojboja, Slovenská asociácia kulturistiky, fitnes a silového trojboja, IFBB, licencia B.

Kondičný tréner 2. kvalifikačný stupeň, Slovenská asociácia kondičných trénerov

Pilates Medical, /MUDr.Klenkova Monika, MUDr. Kazimir Julius/

Inštruktor Pilates – Pilates Academy Sabongui Praha, poskytovanie telovýchovných a športových služieb, inštruktor pohybovej metódy Pilates, Level I + II, úroveň MAT I – III a Ron Fletcher towelwork

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online