Gravid Yoga

Gravid Yoga je cvičenie šité na mieru budúcim mamičkám. Predstavuje cestu, ako sa počas celého tehotenstva udržať vo forme a ako si zachovať svoju vnútornú rovnováhu.

Gravidjoga pomáha posilňovať chrbticu, ktorá je počas tehotenstva značne zaťažovaná, eliminuje bolesti krížov, pomáha regulovať krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, napomáha k správnemu tráveniu, pôsobí preventívne proti kŕčovým žilám, posilňuje telo a dodáva mu flexibilitu. Zároveň má blahodarný účinok na psychiku budúcej mamičky aj na vývoj samotného bábätka. Súčasťou cvičenia sú aj rôzne dychové techniky – tzv. pranayama, kroré sú prípravou na samotný pôrod a relaxácia, ktorá pomáha k duševnej rovnováhe.

Prosíme mamičky, ktoré sa prihlásia na gravidjogu, aby na prvej hodine informovali lektorku o týždni tehotenstva , v ktorom sa nachádzajú a celkovom zdravotnom stave. Vítané sú aj tie budúce mamičky, ktoré jogu doteraz ešte nikdy nevyskúšali.

Katka

Katka sa začala venovať joge v roku 2009 ako samouk. Neskôr strávila mesiac v čínskom Šanghaji a za jogou odišla aj do Indie. Tu navštevovala intenzívny inštruktorský kurz a získala medzinárodný certifikát pod záštitou Yoga Alliance. Od roku 2010 sa špecializuje na prácu s tehotnými ženami. Zameriava sa hlavne na gravidjogu, ktorú považuje za ideálny spôsob predpôrodnej prípravy. Vzdelanie v oblasti tehotenskej jogy a predpôrodnej prípravy získala v zahraničí – hlavne v Indii, v Nemecku a v Anglicku. Okrem tehotenskej jogy sa venuje aj predpôrodnej príprave metodou Hypnopôrod a sprevádza budúce mamičky k pôrodu.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online