Broadway Jazz

Broadway jazz je tanec, ktorý možno vidieť na javisku vačšinou v muzikálových predstaveniach. Zahŕňa techniku jazzoveho, klasického a moderného tanca. Pre lepšiu predstavu uvedieme príklady ako Moulin Rouge, West Side Story alebo Hair Show, jedny z najznámejších muzikálov. Najznámejším choreografom je Bob Fosse (Cabaret, All that jazz), pre ktorého je typické používanie klobúkov, rukavíc ci paliček.

Hodina bude pozostávať z krátkeho warm up-u, ktorý bude zahŕnať stretch, izolácie typické pre jazzovy tanec, jednoduché piruety a jazzové kroky. Hlavnou častou hodiny bude tanečná variácia na muzikálovu hudbu.

Broadway jazz je skvelou tanečnou prípravou nie len pre tanečníkov, ale aj pre muzikálových hercov či spevákov.

Veronika

Tancom žije od svojich 7 rokov, kedy  prvýkrát začala navštevovať tanečný klub Jessy, kde prešla všetkými vekovými kategóriami.
Neskôr sa stala žiačkou Základnej umeleckej školy (SZUŠ) v Liptovskom Hrádku, kde absolvovala I. a II. stupeň tanečného odboru.
V tanečnom klube Jessy sa venovala hlavne scénickému tancu a show dance. V SZUŠ si svoje skúsenosti rozšírila o schopnosti z jazzového, moderného, klasického a ľudového tanca. Počas pôsobenia v SZUŠ Lipt. Hrádok a TK Jessy absolvovala mnoho koncertov, tanečných vystúpení, školení, súťaží a workshopov.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online