Novinky

Sedem dôvodov, prečo by ste mali začať tancovať!

By 14. januára 2020 No Comments

Tanec je univerzálny jazyk s ktorým sa dohovoríme v každej krajine! Hudba a tanec patria jednoducho k sebe v akejkoľvek forme a štýle. Či už tancujete ľudové tance, balet, hip-hop, salsu alebo valčík vyjadrujete emóciu a zážitok pre vás i pre diváka.

1️⃣ Tanec zlepšuje pamäť

To, že tanec posilňuje pamäťové schopnosti, bolo dokázané aj v štúdii, ktorá bola publikovaná v The New England Journal of Medicine. Experti sa taktiež domnievajú, že tanec pomáha v prevencii proti demencii a Alzheimerovej chorobe. Skúste si to na niektorej z tanečných hodín s jednoduchými choreografiami.
⠀⠀
2️⃣ Tanec je energetická bomba

Nabije ťa energiou lepšie, ako ktorýkoľvek energetický nápoj. Najlepšie na tom je, že tento energetický náboj nefunguje len chvíľkovo. Je vedecky dokázané, že pri pravidelných tréningoch, ti dokáže tanec zvýšiť fyzický výkon a hladinu energie. Začnite deň naplno a užite si ho na maximum!
⠀⠀
3️⃣ Tanec ťa zbavuje stresu

Ak chceš úplne vypnúť a zabudnúť na všetky problémy, ktorým musíš denno-denne čeliť, tanec je pre teba to pravé orechové. Navyše tanec v páre ti dokáže pomôcť zvládať stresové situácie oveľa ľahšie. Nestresujte sa, ale tancujte a budete mať deň krajší!
⠀⠀
4️⃣ Tanec bojuje proti depresii

Podľa štúdie, ktorá skúmala vplyv tanca na ľudí s diagnostikovanou depresiou, boli pacienti v závere výskumu vitálnejší a zmizlo u nich niekoľko symptómov depresie. Ponúkame ti viacero možností ako bojovať proti depresii, stačí len prísť na hodinu!
⠀⠀
5️⃣ Tanec zbavuje kilogramov

Aj tebe sa zdá, že fitko je nuda? Stále dokola to isté, ešte sa stihneš aj flákať a odpisovať kamoškám! Na tanečnej hodine na takéto veci rozhodne čas mať nebudeš a úprimne si na telefón ani nespomenieš. A teraz pozor!!! Tancovaním dokážeš spáliť až 400 kalórii za hodinu.
⠀⠀
6️⃣ Tanec prospieva tvojmu srdiečku

Podľa štúdie sa u ľudí s ochoreniami srdca, ktorí začali pravidelne tancovať, výrazne zlepšilo dýchanie, kvalita života a celkovo zdravie ich srdiečka. Dokonca oveľa viac ako u ľudí, ktorí začali napr. bicyklovať. Pri zvýšenom riziku kardiovaskulárnych ochorení je tanec vhodnou aktivitou.
⠀⠀
7️⃣ Tanec zlepšuje kognitívne funkcie

Ak potrebuješ ešte ďalšie dôvody na to, aby si sa konečne prihlásil/a na hodinu, zahajujeme finálny úder. Veľa výskumov dokazuje, že tanec posilňuje schopnosť myslieť. Vedci zistili, že oblasti mozgu, ktoré ovládajú pamäť a zručnosti, napr. plánovanie a organizovanie, sa s pomocou tanca zlepšujú. Plus, na rozdiel od iných foriem cvičenia, tanec má aj ďalšie výhody spočívajúce v zlepšení rovnováhy prostredníctvom rytmu a hudby.