Novinky

Tanečník by mal tancovať srdcom | rozhovor s trénerkou Marinou Vlasenko

By 15. mája 2019 No Comments

Marína s tancom začala už ako 3 ročná, stal sa jej záľubou, neskôr profesiou a neoddeliteľnou súčasťou jej života. Študovala na Univerzite kultúry a umenia v Moskve, kde sa počas svojho pôsobenia podieľala na mnohých projektoch šoubiznisu. V Riverpark Dance School vyučuje hodiny baletu a taktiež naše mladé tanečníčky Lollipops pre ktoré je veľkým vzorom. Sme radi, že môžeme mať v Riverpark Dance School túto skvelú lektorku.

Ahoj Marína, ako si spomínaš na tvoje tanečné začiatky? Čo bolo najťažšie?
Pre mňa bol tanec vždy spojený s pozitívnymi chvíľami a radosťou. Začiatky boli krásne a vždy na ne rada spomínam. Aj keď to niekedy bola veľká drina. Keď som sa tancu začala venovať profesionálne, výkon musel byť o to väčší. Najťažšie pre mňa bolo sústrediť sa na rutinnú prácu. Chcela som len tancovať a nie stále opakovať tanečné prvky a stáť pri baletnej tyči (smiech)

Si trénerkou našich Lollipopiek, čo pre teba táto skupina znamená?

Pre mňa sú Lollipops veľmi dôležité. Neviem si už predstaviť fungovať bez nich. Napĺňajú môj život a som im za to vďačná 🙂

Lollipopky tvoria silnú základňu tanečných skupín na Slovensku, prežili ste spolu veľa súťaží či workshopov. Ak by si to mala porovnať, napredujú dievčatá s ich tanečnými skúsenosťami?

Áno, určite. Každý rok sa posúvajú vpred. S každým rokom však konkurencia rastie, preto ani my nemôžeme povoliť. Dali sme vysoký level už od začiatku a ideme veľkými krokmi dopredu.

Na čo si rada spomínaš? Či už pri tréningoch alebo súťažiach,… je nejaký moment/ty, na ktoré určite nezabudneš?

Pekných momentov je veľa. Rada si spomínam na úplne prvý rok. Lollipopiek bolo len 7, ale to želanie chodiť na súťaže bolo obrovské. Každý tréning dievčatá odovzdávali zo seba maximum. Nemali sme ešte nastavený systém tréningov, ale už vtedy bolo vidieť, že má zmysel pokračovať a založiť oficiálne súťažnú zložku, rozšíriť skupinu a urobiť konkurz. Dalo to aj skvelý potenciál pre našu tanečnú školu, ktorú naplno využívame. Ten rok mi zostane v pamäti do konca života. Bol to fakt pekný emocionálny zážitok.

Čo je podľa teba pri tréningoch a trénovaní detí dôležité?

Spojenie pedagóg=tanečník. Vždy na jednej vlne 🙂 Keď pedagóg odovzdáva zo seba maximum, dieťa to opakuje, vníma, cíti a funguje naplno. Veľmi dôležitá je tiež komunikácia, nastavenie a v neposlednom rade podpora.

Aktuálne plánujete 4. júna „Konkurz do Lollipops“. Čo všetko si na konkurze všímate?

Na konkurze si všímame viacero vecí: technickú úroveň, potenciál, prejav a jedno z najdôležitejších – želanie byť v súťažnej skupine. Lebo okrem tanca ako takého, treba rátať aj s niektorými tréningami navyše (technika, gymnastika, možno aj individuálne hodiny). Chceme vychovávať skvelých tanečníkov a robíme pre to maximum. Želanie tancovať a súťažiť musí mať dieťa (nie iba rodič) bez toho (aj keď to dieťa ja nesmierne talentované)
nebude maximálny výsledok.

Je niečo, na čo by správny tanečník určite nemal zabudnúť?

Správny tanečník tancuje srdcom 🙂