Novinky

Oddych a uvoľnenie na Yoge v Riverparku

By 14. marca 2019 No Comments

Príďte si oddýchnuť a načerpajte energiu pre telo a myseľ. Yoga učí, že kľud a spokojnosť môžeme dosiahnuť jedine vyrovnanosťou celej našej bytosti na všetkých úrovniach existencie. Metódy a techniky yogy ponúkajú cestu ako uviesť všetky aspekty človeka do dokonalej rovnováhy. Pripravili sme pre vás viacero hodín (Ashtanga Yoga, Stretch Yoga, Vinyansa Yoga, Ashtanga Yoga Basics, Sun/Moon Yoga) Rezervujte si miesto ešte dnes.

STRETCH YOGA

Vynikajúcim spojením yogy a strečingu je práve Stretch Yoga. Ide o yogu obohatenú o strečingové cvičenia pomáhajúce k dosiahnutiu jednotlivých ásan, ktoré účinne pôsobia najmä na funkcie vnútorných orgánov a pohybového aparátu, na chrbticu, kardiovaskulárny, endokrinný i centrálny nervový systém.

utorok (17:10), sobota (10:35)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

ASHTANGA YOGA

Ashtangaa Yoga je zostava po sebe nasledujúcich jogových pozícií, ktoré sa cvičia rovnako na všetkých hodinách – v praxi sa z nich stáva každodenný intenzívny cvičebný blok. Navodzuje pocit energie a rovnováhy, je cestou vnútornej očisty a kontroly mysle. Jednotlivé fázy Ashtanga jogy detoxikujú a vyrovnávajú telo, otvárajú energetické kanály a „čistia“ nervový systém.

pondelok / streda / piatok (07:00)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

ASHTANGA YOGA „základy“

Naučíte sa základy yogových pozícií pod vedením skúseného lektora. Prostredníctvom fyzickej aktivity  nadobudnete stav absolútneho sústredenia. Špecifický spôsob dýchania zladený so statickými pozíciami spôsobuje potenie, ktoré odvádza nečistoty z tela, nervového systému a zmyslových orgánov.

štvrtok (8:30)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

SUNRISE VINYASA YOGA

Je ranná hodina jogy zameraná na precvičenie a okysličenie celého tela v dynamickom štýle s podobným charakterom ako má ashtanga vinyasa joga, ale s mnohými variáciami na rôzne asány (pozície). Tým postupne pracujete na otváraní jednotlivých častí tela a vývoji jednotlivých asán. Aby sila a flexibilita, pravá a ľavá strana tela a naše slnko a mesiac boli v rovnováhe. V silnom a priechodnom tele sa nám lepšie býva, preto dovoľte sami sebe začať svoj deň kultiváciou tela, dychu a pohybu cez jógu s výhľadom na rieku.

utorok a štvrtok (07:00)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

SUNDAY VINYASA YOGA

Yoga je určená pre každého, kto chce urobiť niečo pre svoju psychickú pohodu, vyrovnanosť, ale aj fyzickú kondíciu. Je vhodná pre každého bez rozdielu veku, má pozitívne účinky na duševnú i telesnú schránku človeka – má za cieľ dostať do súladu telo a dušu. Na typickej hodine sa na tento účel využívajú cvičenia so statickými i dynamickými „asanami“, hlboké uvoľnenie a meditácia. Yoga rozvíja koncentráciu, pomáha získať sebadôveru, prekonať zlozvyky a závislosti. Jej účinok dosiahnete sebazdokonaľovaním, premýšľaním a cvičením jej techník aj v bežnom živote.

nedeľa (18:40)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

SUN/MOON YOGA

Sun/Moon Yoga je cvičenie zamerané na celkovú rovnováhu v nás. Aby sila a flexibilita, pravá a ľavá strana tela a naše slnko a mesiac boli v rovnováhe. V silnom a priechodnom tele sa nám lepšie býva, preto dovoľte sami sebe pretransformovať rozkmitaný deň na príjemný kľudný podvečer a doladiť sa na deň, ktorý máme pred sebou. Počas týchto lekcií kultivujeme svoje telo a celú bytosť jogovými technikami. Posilníme svaly, strečingom a dychovými cvičeniami spriechodňujeme telo, ustálime, rozjasníme vedomie oddychom. Rozpohybované jogové sekvencie sú zábavné a efektívne, jednoducho radosť cvičiť.

štvrtok (17:05)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373