Novinky

Oddych a uvoľnenie na joge v Riverparku

By 14. marca 2019 No Comments

Príďte si oddýchnuť a načerpajte energiu pre telo a myseľ. Yoga učí, že kľud a spokojnosť môžeme dosiahnuť jedine vyrovnanosťou celej našej bytosti na všetkých úrovniach existencie. Metódy a techniky yogy ponúkajú cestu ako uviesť všetky aspekty človeka do dokonalej rovnováhy. Pripravili sme pre vás viacero hodín (Ashtanga Joga, Stretch Joga, Vinyansa Joga, Ashtanga Joga Basics alebo víkendová Sunday Vinyansa Joga) Rezervujte si miesto ešte dnes.

STRETCH JOGA

Vynikajúcim spojením jogy a strečingu je práve Stretch Joga. Ide o jogu obohatenú o strečingové cvičenia pomáhajúce k dosiahnutiu jednotlivých ásan, ktoré účinne pôsobia najmä na funkcie vnútorných orgánov a pohybového aparátu, na chrbticu, kardiovaskulárny, endokrinný i centrálny nervový systém.

Ranné hodiny: streda (9:00), sobota (10:35)

Poobedné hodiny: utorok (18:10), piatok (18:15)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

ASHTANGA JOGA

Ashtangaa Joga je zostava po sebe nasledujúcich jogových pozícií, ktoré sa cvičia rovnako na všetkých hodinách – v praxi sa z nich stáva každodenný intenzívny cvičebný blok. Navodzuje pocit energie a rovnováhy, je cestou vnútornej očisty a kontroly mysle. Jednotlivé fázy Ashtanga jogy detoxikujú a vyrovnávajú telo, otvárajú energetické kanály a „čistia“ nervový systém.

pondelok / streda / piatok (07:00)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

ASHTANGA JOGA „základy“

Naučíte sa základy jogových pozícií pod vedením skúseného lektora. Prostredníctvom fyzickej aktivity  nadobudnete stav absolútneho sústredenia. Špecifický spôsob dýchania zladený so statickými pozíciami spôsobuje potenie, ktoré odvádza nečistoty z tela, nervového systému a zmyslových orgánov.

štvrtok (8:30)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

SUNRISE VINYASA JOGA

Je ranná hodina jogy zameraná na precvičenie a okysličenie celého tela v dynamickom štýle s podobným charakterom ako má ashtanga vinyasa joga, ale s mnohými variáciami na rôzne asány (pozície). Tým postupne pracujete na otváraní jednotlivých častí tela a vývoji jednotlivých asán. Aby sila a flexibilita, pravá a ľavá strana tela a naše slnko a mesiac boli v rovnováhe. V silnom a priechodnom tele sa nám lepšie býva, preto dovoľte sami sebe začať svoj deň kultiváciou tela, dychu a pohybu cez jógu s výhľadom na rieku.

utorok a štvrtok (07:00)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373

SUNDAY VINYASA JOGA

Yoga je určená pre každého, kto chce urobiť niečo pre svoju psychickú pohodu, vyrovnanosť, ale aj fyzickú kondíciu. Je vhodná pre každého bez rozdielu veku, má pozitívne účinky na duševnú i telesnú schránku človeka – má za cieľ dostať do súladu telo a dušu. Na typickej hodine sa na tento účel využívajú cvičenia so statickými i dynamickými „asanami“, hlboké uvoľnenie a meditácia. Yoga rozvíja koncentráciu, pomáha získať sebadôveru, prekonať zlozvyky a závislosti. Jej účinok dosiahnete sebazdokonaľovaním, premýšľaním a cvičením jej techník aj v bežnom živote.

nedeľa (18:40)

Rezervácie na:

recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo +421 (0)910 373 373