Novinky

Lollipops – detská tanečná skupina

By 4. októbra 2018 No Comments

Detská tanečná súťažná skupina fungujúca od roku 2017, skladá sa z dvoch zložiek – Modern Dance + Jazz a Hip Hopová zložka.

Súťažné kategórie a rozdelenie skupín sa ďalej delí na DVK (detská veková kategória) a JVK (juniorská veková kategória).

Aj napriek krátkemu fungovaniu, medzi naše najväčšie úspechy patrí:

1.miesto MSR 2018 JVK Jazz

2.miesto MSR 2018 DVK Jazz a DVK Modern

3.miesto MSR JVK Modern a JVK Jazz

2. a 3.miesto World Cup Jazz and Contemporary Praha

1.miesto Winter Show Levice 2018

A niekoľko zlatých, strieborných a bronzových medailí na popredných súťažiach po celom Slovensku a v zahraničí ako Pohyb bez bariér, Saltare Orbis, ME Showdance Janov (ITA)  a iné.

Lucia

Lucia tancuje od 7 rokov, začínala v TK Jessy, kde sa pretancovala cez všetky vekové kategórie až do pedagogického zboru.  Od r. 2010 tam pôsobí aj ako trénerka a choreografka v disciplínach Show dance, Jazz dance a Modern dance. Študovala tanec na Konzervatóriu v Košiciach, potom učiteľstvo TV a trénerstvo tancov IDO na FTVŠ. Od r. 2010  pôsobila aj na Súkromnej základnej umeleckej škole v Lipt. Hrádku ako pedagóg tanečnej prípravy, jazzového tanca, moderného tanca, klasického tanca a tanečnej praxe. Posledné dva roky aj na Súkromnom tanečnom konzervatóriu v Lipt. Hrádku ako pedagóg moderného tanca, klasického tanca a koncertnej a scénickej praxe.
Interpretačná prax:
– TK Jessy – choreografie IDO
– RDS Company
– LDT – Liptovské divadlo tanca – incenácia PRACH, Jánovačka
Choreografická tvorba:
– TK Jessy – choreografie IDO (majstrovské tituly na MSR, finálové umiestnenia na medzinárodných súťažiach, dva krát víťazna choreografia na Svetovom pohári v modern a jazz…)

V Riverpark Dance School Lucia vedie detskú súťažnú skupinu Lollipops Modern Dance a Jazz – DVK a JVK.

Sofia

Sofia sa tancu venuje od svojich piatich rokov, kedy začínala v tanečnej skupine Scream, kde si vyyskúšala rôzne tanečné štýly cez hiphop, disco, modernu, ľudovky…Tam okúsila svet sútaži, majstrovstiev sveta no najviac ju to tiahlo k hiphopu preto daľej pokračovala v tanečnej skupine HipHop Fakulta u Lady Mel a Johnyho Perfekta, kde po ich boku okúsila mnoho vystupení/battlov so slovenskými i zahraničnými artistami. Sama tvrdí, že sú to jej hiphopoví rodičia, ktorí v nej zakorenili lásku k tomuto lifestylu a hip hop kultúre.

Sofia sa učila rôzne strreetdancové štýly cez poopin, house, waackin až  po vogue  z čoho vznikol jej osobitý pohyb. Minulý rok pôsobil ako lektorka v tanečnej škole u Johnyho Perfekta, kde načerpala veľa energie a skúseností a ako sama tvrdí pre ňu najväčši úspech je predávať jej lásku k tancu a hudbe deťom a rozvíjať ju v nich.

V Riverpark Dance School Sofia vedie detskú súťažnú skupinu Lollipops Hip Hop.