Vogue

Vogue je tanečný štýl, ktorý má svoje počiatky už v 18.storočí v New Yorku, no ako tanec vznikol až od 80.rokov 20.storočia. Názov získal podľa módneho časopisu Vogue. Inšpiráciou tohto štýlu boli najmä krásne speváčky a modelky, ktorým sa chceli mnohí podobať. Ide o výrazne štylizovaný tanečný prejav, ktorý sa prezentuje lineárnymi pohybmi pevných rúk. Vogue môžete vidieť aj v mnohých hudobných videoklipoch. Preslávil ho klip k piesni Vogue od Madonny (1990), prezentujú ho však aj napr. Beyoncé & Lady Gaga (Video Phone), Britney Spears (If U See Amy), Willow Smith (Whip My Hair), Christina Milian (Dip It Low), Kat Deluna (Drop It Low) a pod.

V rámci štýlu Vogue rozlišujeme 3 tanečné štýly:
Old way – vznikol ako prvý v 80. rokoch a inšpiráciou mu boli vojaci, hieroglyfy a modelky v časopisoch. Prvkami sú pózy, gymnastické prvky, “presné ruky” vytvárajúce línie, tvary a obrazce. Tancuje sa prevažne na disco hudbu.

New way – vyvinul sa z Old way príchodom novej generácie. Všetky pohyby rúk sa zrýchlili a zmaximalizovali. Dôvodom je aj zmena hudby a začiatok éry housu. New way využíva gymnastické prvky, šokujúce efekty pre diváka a pritom zanecháva ladné línie, eleganciu a vznešenosť.

Vogue femme – tiež sa vyvinul z Old way a ide o spojenie tých najženskejších prvkov. Nepodobá sa ani jednému z predošlých štýlov. Vogue femme môže byť veľmi jemný a ženský a na druhej strane veľmi rýchly, extrémny, akrobatický a pre divákov dychvyrážajúci. Má 5 elementov: hands performance (ilúzie vytvárané rukami), duckwalk, catwalk, spin (otočka) a dip (typický pohyb na zemi). Tancuje sa do tzv. vogue beats a je to najpopulárnejší štýl v rámci Vogueu.

Kto raz vyskúša Vogue, už nevie prestať

Monika

Tanečnica, lektorka, choreografka.

Monika sa venuje tancu od roku 2006. Mala možnosť tancovať pre najväčšie televízne projekty na Slovensku a v Čechách. Vystupovala po boku známych slovenských a českých  spevákov ako je napr. Dara Rolins, Zdenka Predná, Helenka Vondračková, či Michal David. Neskôr začala tanec sama vyučovať a s radosťou učí dodnes.

V roku 2012 spoznala tanečný štýl WAACKING a o rok neskôr VOGUE, ktoré ju natoľko očarili, že sa stali jej dominantou a otvorili jej dvere na zahraničný trh.
Okrem pravidelných lekcii v Bratislave, učila vo Viedni (Deutsche Pop Academy ,Wien), príležitostne  v Poľsku (Dope Camp) a Prahe (Dance Academy Prague (DAP).
V roku 2015 mala možnosť spolupracovať s Conchitou Wurst, rakúskou výherkyňou Eurovízie 2014, pre ktorú tancovala na  svetovom finále Eurovíze 2015, najväčšej speváckej súťaže svojho formátu, vo Viedni.

Reprezentuje Slovensko na súťažiach v celej Európe.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online