New Style Hustle

New Style Hustle je spoločenský párovy tanec, ktorý vychádza z klasického Hustlu, ktorý vznikol počas disko éry v 70. rokoch v NYC.

New Style Hustle predstavuje inovaciu tohto pároveho tanca, pričom umožnuje vkladanie pohybov z iných tanečných štylov a tým vytvará každý tanec originálnym a svojským.
Tancuje sa na klubovú hudbu od diska, cez house až po súčastný pop či R’n’B, čo robí z tohto tanca univerzálny párový tanec, ktorý si spoločne v páre viete užiť v klube či na ktorejkoľvek tanečnej párty. Tanec teda môže byť pomalý a romantický ale aj veľmi rýchly a energický. Zakladateľ tohto tanca, Jeff Selby, vždy hovorí, že hlavnou myšlienkou New Style Hustlu je vedieť si zatancovať s hocikým, hocikde a na akúkoľvek hudbu bez zbytočných pravidiel, či zložitých krokov. Tanec preto dáva veľkú voľnosť a priamo navádza k vlastnej kreativite, čo vytvára každy tanec jedinečný a s rôznou príchuťou v závislosti od páru, ktorý ho tancuje.

Monika a Matúš

Monika a Matúš sa venujú tancu od mala.

Matúš sa 10 rokov profesionálne venoval acrobatickému rock’n’rollu a je 3-násobný Majster sveta v juniorských formaciách.

Monika si prešla rôznymi tanečnými štýlmi, pričom si jej srdce získala sloboda hip-hopovej kultúry. V 17 rokoch začala tancovať v tanečnej škole Hip Hop Fakulta, v ktorej nadobudla prax v rôznych streetdancových štýloch (hiphop, locking, house,waacking,vogue..), čo jej neskôr otvorilo možnosti vzdelávania sa nie len na domácej scéne ale aj v zahraničí (UK, LA, NYC, ČR..).

Ich spoločnou vášňou sa stal New Style Hustle, ktorému sa venujú vyše 2 rokov, sú členmi New Style Hustle Community Bratislava.

Rezervujte si hodinu online

Rezervovať online