Novinky

Romantická Bachata? Zatancuj si ju doma spolu s nami!

By 3. septembra 2019 No Comments

Všetky romantické duše, zbystrite pozornosť, tento štýl tanca je Vám ušitý presne na mieru! Za jemného šera vás v pohodlí vašej obývačky prevedieme tanečným parketom, kľudne aj so sviežim drinkom.

Bachata je štýl tanca, ktorý má svoje korene v Dominikánskej republike. Dušou tohto tanca je najmä pohyb bokov. Bachata ja považovaná za veľmi senzuálny tanec, hovorí sa, že počas bachaty si tanečný pár vyjadruje pocity jeden k druhému. Na livestream tanečných hodinách však partnera nepotrebujete, ale ak sa pridá, užije si to určite tiež. Čím viac sú počas tanca používané boky, tým viac citu má jeden tanečník k druhému. Najznámejšími hudobnými predstaviteľmi Bachaty sú napríklad skupina Xtreme, Aventura alebo Prince Royce.

Ako Bachata vznikla? Bachata sa zrodila v minulom storočí. Pochádza zo slovesa “bachatear”, čo znamená “flámovať”. Keďže v polovici minulého storočia sa začínala rozvíjat’ salsa a bola prístupná iba vyšším sociálnym vrstvám, bachata sa stala tancom pre obyčajných ľudí, zatiaľ čo salsa sa prezývala tancom bohatých.

Čo potrebujem? Stačí sa uvoľniť, pohodlne sa obliecť a urobiť si priestor aspoň 2×2 metre v obývačke, spálni alebo kdekoľvek doma. Nezabudnite tiež na pohár alebo fľašu s vodou, prípadne svieži drink.

Je to lepšie ako fitko? Pri všetkých latino tancoch budeš cítiť nohy, brucho, zadok či ramená. Samozrejme každý podľa svojho tempa a chuti. S Dee Reggaetonera zažiješ pravú Dominicanu priamo u teba doma.

Kto hodiny vyučuje? Momentálne najúspešnejšia slovenská latino tanečnica – Dee Reggaetonera. Jej hodiny proste musíš zažiť!

Ak si Bachatu nikdy netancovala nevadí, dohodni na stream aj kamošky a pridajte sa spolu. Prajeme veľa zážitkov!