Novinky

Čo potrebujete vedieť, keď sa chystáte na hodinu Bachaty?

By 3. septembra 2019 No Comments

Všetky romantické duše, zbystrite pozornosť, tento štýl tanca je Vám ušitý presne na mieru! Za jemného šera vás prevedieme tanečným parketom a vy si budete užívať tento večer, kľudne aj so sviežim drinkom.

Bachata je štýl tanca, ktorý má svoje korene v Dominikánskej republike. Dušou tohto tanca je najmä pohyb bokov. Bachata ja považovaná za veľmi senzuálny tanec, hovorí sa, že počas bachaty si tanečný pár vyjadruje pocity jeden k druhému. Na tanečných hodinách však partnera nepotrebujete, ale ak ho zoberiete užije si to určite tiež. Čím viac sú počas tanca používané boky, tým viac citu má jeden tanečník k druhému. Najznámejšími hudobnými predstaviteľmi Bachaty sú napríklad skupina Xtreme, Aventura alebo Prince Royce.

Ako Bachata vznikla? Bachata sa zrodila v minulom storočí. Pochádza zo slovesa “bachatear”, čo znamená “flámovať”. Keďže v polovici minulého storočia sa začínala rozvíjat’ salsa a bola prístupná iba vyšším sociálnym vrstvám, bachata sa stala tancom pre obyčajných ľudí, zatiaľ čo salsa sa prezývala tancom bohatých.

Čo si obliecť či obuť? Čo sa týka obuvi, latinky sú vítané, ale nie sú podmienkou. Ak sa na latinky necítiš, dobre Ti poslúžia tenisky, alebo len ponožky. 🙂 Čo sa týka oblečenia, legíny alebo kraťasky sú určite tá najpohodlnejšia možnosť.

Je to lepšie ako fitko? Pri všetkých latino tancoch budeš cítiť nohy, brucho, zadok či ramená. Samozrejme každý podľa svojho tempa a chuti. V Riverpark Dance School však zažiješ pravú Dominicanu a slnečnú dovolenku v každom počasí.

Kto hodiny vyučuje? Momentálne najúspešnejšia slovenská latino tanečnica – Dee Reggaetonera. Ak raz prídeš už neprestaneš chodiť. Jej hodiny proste musíš zažiť!

Kedy a kde? V Riverpark Danceschool na Dvořákovom nábreží 4 v Bratislave každú stredu o 19:15. Parkovanie je možné v podzemných garážach na -1 vo večerných hodinách zdarma, prípadne električka alebo autobus – zastávka je hneď vedľa. Vchod do tanečnej školy je z nábrežia Dunaja.

Je nutné sa na hodinu vopred rezervovať? Na hodinu je možné prísť len tak, avšak odporúčame rezerváciu vopred cez web (v prípade, že by bola hodina plná uprednostnia sa tí s rezerváciou) . Rezerváciu si môžeš spraviť tu: https://www.riverparkdanceschool.sk/rozvrh-hodin/

Ak si Bachatu nikdy netancovala nevadí. Zober kamošky a príďte si užiť večer. Prajeme veľa zážitkov!

Tak a teraz už vieš všetko, čo vedieť potrebuješ pred tým, ako prídeš na hodinu. Zvyšok už nechávame na našu úžasnú Dee.