Novinky

Ako si cez zimu vyformovať postavu?

By 13. septembra 2019 No Comments

Ako si počas zimy vyformovať postavu? Prinášame vám rozhovor s fitness trénerkou Natáliou Wallachovou, ktorá sa venuje zdravému životnému štýlu a tréningom na formovanie postavy priamo v Riverpark Dance School.

Ahoj Natália, si kondičnou trénerkou a určite sa stretávaš s rôznymi otázkami k chudnutiu. Čo by si odporúčila ženám, ktoré si chcú vyformovať postavu?

Pri formovaní postavy je dôležitý hlavne pravidelný pohyb – akýkoľvek. Či už by ste si vybrali pohyb na čerstvom vzduchu, alebo niektorú z pohybových hodín pod vedením trénerov v Riverpark Dance School. K dispozícii je aj detský kútik či hodiny pre deti. Dôležitým prvkom pri chudnutí je samotná strava. Žiadne sladené nápoje, polotovary či údeniny. Vynechať takzvané „maličkosti“, prípadne malé mlsnotky, ktoré zjeme medzi jedlami. Je to niekedy ťažké, ale ak sa to človek naučí je to oveľa ľahšie. A ak si náhodou nejakú doprajeme, musíme ju premeniť na spálené kalórie pohybom alebo tréningom. Výhodou hodín v Riverpark Dance School je ich rôzna obtiažnosť a pri niektorých spojenie s tancom. Je to príjemná zmena oproti fitku a zažijete množstvo zábavy a taktiež si hneď po tréningu viete dať zdravé špeciality v Dance bare, kde sú v ponuke napr. smoothies, proteínový shake ale aj chutné raňajkové špeciality.

V Riverpark Dance School máš hodiny Body Formingu ako aj Tabatu, na čo sa tieto hodiny zameriavajú?

Hodina Body Formingu je zameraná na tvarovanie a formovanie postavy. Prvá časť hodiny je zameraná na spaľovanie tukov a druhá časť hodiny na posilňovanie veľkých aj malých svalových skupín. Pri posilňovaní sa používa vlastná váha tela, činky, lopty, tyče alebo posilňovacie gumy. Tabata je veľmi efektívna aj keď náročnejšia metóda intervalového tréningu, pri ktorom sa zvyšuje fyzička aj sila zároveň – získate aeróbnu kondíciu aj nárast dynamiky. Jedná sa o predchodcu dnešného HIIT tréningu. Dôležité u Tabaty je makať na 100% a dodržiavať intervaly 20 sekúnd cvičenia a 10 sekúnd odpočinku. Treba zvoliť primeranú záťaž tak, aby ste odpadli vyčerpaním až pri ôsmej sérii.

Okrem hodín pre dospelých vedieš aj obľúbené hodiny pre deti od 2 do 5 rokov. Ako takáto hodina prebieha?

Detské hodiny pre deti od 2-5 rokov sú zamerané na posilnenie kreativity a tvorivosti u detí. Spoznávajú rôzne herné prvky, tancujú na pesničky pre najmenších a zapájajú sa do jednoduchých hier. Tieto hodiny sú v doobednom čase, kedy si mamičky môžu na chvíľu oddýchnuť, dať si kávu a deti sa zatiaľ zabavia. Vždy sa teším, keď vidím radosť v detských očiach a to je to najdôležitejšie čo má táto hodina priniesť.

Máš nejaké tipy na detox organizmu? Čo je podľa teba dobré zaradiť do jedálnička?

Ak máte jedálníček akýkoľvek, nezabúdajte na pitný režim a vlákninu. Dobré je si dať na ráno pohár vody s vytlačeným citrónom. Organizmus najľahšie očistí príroda a prírodné potraviny. Smoothie, zvlášť vo svojej zelenej podobe dodá organizmu viac vlákninu a je tak vhodné v štartovacej fáze, keď pripravujeme tráviaci trakt na vylučovanie toxínov. Teším sa na vás v Riverpark Dance School!