Novinky

10 tanečných filmov, ktoré by ste mali vidieť

By 23. marca 2020 No Comments

Na základe odporúčaní našich tanečníkov a návštevníkov, sme zozbierali 10 tanečných filmov, ktoré si v týchto dňoch určite treba pozrieť. Či už sa jedná o starú klasiku alebo špecialitky posledných rokov. Možno ste už niektoré z nich videli a možno že ani nie. Tanečných filmov je naozaj veľa, my sme vám vybrali práve tieto:

FLASHDANCE Láska, romantika a tanec so skvelou hudbou a prepracovanými choreografiami! Svetovo úspešný muzikál, ktorý rozpráva príbeh mladého dievčaťa, ktorá si ide za svojim snom dostať sa na tanečné konzervatórium. Cez deň pracuje a v noci tancuje v luxusnom klube. Pre splnenie svojho sna urobí takmer všetko! Na ČSFD dostal hodnotenie 64%, ale my mu dávame rozhodne viac!

STEP UP alebo v slovenskej verzii Lets Dance. Romantický film, ktorý má viacero častí. Hrá tam Channing Tatum a iní skvelí herci, ktorí pritiahnu najmä ženské publikum. Dej je síce jednoduchý a ľahko odhadnuteľný, ale tanec im naozaj ide! Má tiež skvelý soundtrack. Nevýhodou môže byť, že pred telkou strávite asi celý deň, lebo keď začnete pozerať prvý film, pozriete už všetky. Naozaj. Step Up získal na ČSFD hodnotenie 61%.

KOUŘ Zaujímavý umelecký počin z roku 1990 s legendárnymi hláškami a nevšedným humorom. Niekoho tento rytmický muzikál určite zaujme, no niekto bude krútiť hlavou a tento film ho jednoducho nenadchne. Ak však hľadáte niečo „iné“,  určite odporúčame pozrieť. Za čias Československa sa nám podarilo vytvoriť takýto legendárny skvost so 79 % hodnotením na ČSFD.

BLACK SWAN Psychologický thriller z prostredia newyorskej baletnej scény. Fascinujúca cesta do vnútra mladej baletky, ktorá sa musí naučiť všetko, aby sa mohla stať dokonalou čiernou labuťou. Psychologicky hutné, sexy bizarné so šikovnými hororovými fintami a famóznymi hereckými výkonmi. Nemôžme tiež nespomenúť fantastickú prácu s kamerou. Ak však na psychofilmy veľmi nie ste,  minimálne kvôli Mile Kunis sa to oplatí pozrieť. Na ČSFD si film vyslúžil 81%, čo naznačuje, že sa jedná o naozaj, naozaj výborný film.

FAME Podobný film ako Step Up, ale nedá nám ho nespomenúť. Či už si pozriete jeho pôvodnú verziu z roku 1980, ktorá vyhrala Oscara, alebo tú novšiu z roku 2009. Skupina tanečníkov, spevákov, hercov a ďalších umelcov sa predstavuje na prestížnej umeleckej škole. Ich životy však nie sú len o tréningu, ale tiež priateľstve a láske. Remake slávneho filmu z 80. rokov. Táto „Cesta za slávou“ skončila na ČSFD s hodnotením 52%.

DIRTY DANCING Áno, áno. Tento film poznáme naozaj všetci. Hriešne latino pohyby a romantická Cuba Vás rozhodne dostanú. Vsadíme sa, že po dopozeraní filmu to doma rozbalíte a zatancujete si v obývačke pri stole. A vôbec sa Vám nečudujeme. Na ČSFD si Dirty Dancing zaslúžil 76%. Ale videli ste aj Hriešny tanec 2? Má síce menšie skóre obľúbenosti, ale kto vie, možno práve vás zaujme.

BORN TO DANCE Tanečníci, ktorí snívajú, že vyhrajú významnú tanečnú súťaž z pomedzi silnej konkurencie. Špeciálne hlavný tanečník Tu, ktorý miluje hip-hop a každú voľnú chvíľu trávi trénovaním.  Je odhodlaný dokázať, že sa pre tanec jednoducho narodil a dokáže sa ním uživiť. Je to taká tanečná klasika pre každého mladého tanečníka. Na ČSFD získal 52%.

POMÁDA Tento nestarnúci muzikál približuje životy teenagerov z 50. rokov. Okrem príbehu ponúka aj tanečné choreografie a skladby, ktoré môžme zažiť na takmer každej oldies párty. Príbeh mladých ľudí prepletený láskou, priateľstvom, gangom či naleštenými autami z 50. rokov doplnený skvelými kostýmami a atmosférou, Túto nestarnúcu klasiku by ste mali mať určite naštudovanú. Na ČSFD dostala Pomáda hodnotenie 82%.

HONEY Tento film milujeme! A tipujeme, že ak ste ho videli, chcete ho vidieť znovu. Hip-hopová tanečníčka, ktorá pracuje ako barmanka a vo voľnom čase učí deti zo sociálne slabších rodín. Samozrejme je to ten typ filmu, u ktorého každý divák vie, ako skončí. No minimálne pre skvelý výkon a herecké obsadenie Jessici Alba, túto pohodovú oddychovku na večer určite odporúčame. ČSFD ohodnotilo film na 58%.

STARCI NA CHMELU Čo je viac ako stará, dobrá, cešká klasika? Ak ste tento film za nejakých záhadných a zvláštnych okolností ešte nevideli, prišiel čas to napraviť. Výborná hudba podporená skvelým muzikálovým dejom z prostredia študentských chmelových brigád. ČSFD ohodnotilo tento film na 80%. Je teda vidieť, že takéto filmy naozaj nestárnu.