Aron "MITU"

Aron "MITU" sa narodila v Etiópii a na Slovensku žije už viac ako pätnásť rokov. Tancu sa začala venovať ako samouk už v rannom detstve. Svoju tanečno-lektorsku kariéru začala v tanečnom centre v Košiciach ako 18 ročná.
Počas svojej tanečnej kariéry sa zúčastnila mnohých workshopov kde mala možnosť stretnúť sa s lektormi svetového formátu ako je Tighr eyez, Budha Stretch, Toni GoGo, Don Campbell, Mike Song, Sekau Heru, Orville Xpressionz, Latonya Style, Logo Logo, Ding Dong ..., u ktorých zdokonaľovala svoj jedinečný štýl.
Aron "MITU" sa venuje  street dance-u, R'n'B, ale hlavne Dancehallu.

V roku 2006  otvorila  HIP-HOPové  tanečné centrum v Košiciach. Je tiež zakladateľkou tanečnej skupiny LIL MITU CREW(2006) a tanečného projektu RIDDIM DANCE(2014).
Od roku 2007 pôsobila ako hlavná choreografka a tanečnica pre Nicole J.McCloud.
Aron"MITU" úspešne spolupracuje s festivalom UPRISING, v rámci ktorého už ôsmy rok organizuje Dancehallové workshopy. Medzi ďalšie úspechy patria spolupráce na videoklipoch pre speváčky Celeste Buckingham, Tinu a rapera Mikea Spirita či Čistychova, skupinu Polemic.

Trikrát vyhrala prvé miesto v Dancehall battloch v Českej Republike a druhé miesto v Rakúsku (2014). Ako porotkyňa pôsobí  v mnohých slovenských i medzinárodných súťažiach.
V roku 2015 a 2016 sa zúčastnila 1.dancehalloveho oficiálneho kempu  na Jamaike, kde tancovala s najlepšími dancehall tanečníkmi z celého sveta.
Workshopy odučila :  UK/Londyn, Slovinsko,Madarsko, Etiopia, Ceska Republika, Slovensko (Dancehall, Hip-Hop, krumping, House Dance)


V Riverpark Dance School vedie Aron MITU hodiny Street Dance Kids a Dancehall LadiesDancehall / Reggae Dancehall.

Zarezervujte si hodinu s Aron MITU z nášho rozvrhu už teraz.