Nadejda

Nadejda vyštudovala choreografiu tanca v meste Alma-Ata v Kazachstane. Pôsobila ako sólistka divadla Tchaikovsky Academic Opera and Ballet Theatre v ruskom Perme. Ako trénerka a baletná profesorka pôsobila v Grand Theater vo Varšave, vo Wroclaw Opera and Ballet Theater, v Baltic Opera and Ballet Theater a v Ballet School v poľskom meste Gdansk a v Sao Paulo v Brazílii. Zodpovedala za naskúšanie niekoľkých predstavení a čísiel klasického baletného repertoáru ako napr.: "Chopiniana", "Paquita", "Luskáčik", "Don Qixote", "Korzár" a mnohé iné.

V súčastnosti je baletnou profesorkou v Perme, v Rusku. Jej študenti sa zúčastnili mnohých národných i medzinárodných súťaží s vynikajúcimi výsledkami a niektorým z nich bol dokonca ponúknutý angažmán vo viacerých európskych divadlách.

Nadejda má bohaté skúsenosti s prácou s deťmi i dospelými. V našej tanečnej škole bude viesť hodiny baletu, vďaka ktorým si zdokonalíte techniku klasického tanca, rozviniete prekrásny tanečný štýl ako aj hudobnú expresivitu. Vďaka jej pôsobeniu v našej tanečnej škole sme "ochutnali" pravú ruskú baletnú školu.