Leon

Leon aktívne športoval už od svojich desiatich rokov a cez rugby, taekwon-do, basketbal a americký futbal sa dostal až k tancu. Pred 11 rokmi v Prahe počas návštevy latino klubu prvýkrát počul rytmus Karibiku, čo sa mu stalo osudným. Základy kubánskej salsy sa učil u Mandyho Valdésa, s ktorým neskôr vystupoval v klube Delux. 6 rokov spolupracoval a vystupoval s tanečnou skupinou Tradición na rôznych spoločenských akciách a festivaloch po celej ČR.

V Španielsku v roku 2003 spoznal Saula Barbosu („Papa Rumbu“), ktorý ho zasvätil do sveta afrokubánského folklóru a kubánskej rumby. O rok neskôr sa ako tanečník zúčastnil projektu Rumba Stylo, v rámci ktorého vystupoval na festivaloch Capital Tropical 2004, Congreso Mundial de la salsa Valencia 2004 a Mulabe fest Benicassim 2004. V spolupráci s „Papa Rumbou“ zorganizovali salsa festival Prague Salsatour. V roku 2005 mal svoju premiéru ako tanečný inštruktor v Bulharsku na Salsa Seafest Varna, kde učil spoločne so svetoznámym kubánskym tanečníkom Alfredom Torresom.

O dva roky neskôr sa vydal na Kubu študovať afrokubánsky folklór a kubánsku rumbu pod vedením tanečného majstra Barbara Ramosa, ktorý je popredným tanečníkom legendárnej kapely Los Munequitos de Matanzas. Založil projekt Afrolatino, spolupracuje aj s vynikajúcou tanečnicou Doris Martinez. Umelecké motto, ktoré presne vystihuje Leonov tanečný prejav a výuku, je: „Cit, vášeň, smiech a diabolský temperament“.