Ján "Johny" Šutka


"Tancu sa venujem už dlhú dobu a vždy som vedel, že to musí byť aj na profesionálnej úrovni.
Vychovávaný som bol tak, aby som na javisku zanechal vždy kúsok seba preto je ma tak málo"Johny pochádza z okolia Zlatých Moraviec, ale už niekoľko rokov pracovne pôsobí hlavne v Bratislave.
Už vyše 23 rokov je súčasťou Tanečného štúdia Jumbo, kde je súčasťou jeho prvotnej tanečnej rodiny a dodnes v nej funguje aj ako lektor choreograf či interprét.
Počas naberania skúsenosti a akéhosi tanečného modelovania prešiel širokým záberom rôznych tanečných štýlov.
Obohatil sa aj o základy klasického, jazzoveho tanca a tiež rôznych technik moderného tanca, pretože študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.
Johnyho srdcovou doménou však ostáva ,,contemporary, moderný či súčasný tanec". Stále mu je však blízky aj street dance a hip hop,  pretože je členom skupiny “The Pastels”,  vďaka ktorým sa môže aj v tomto smere naplno odviazať a stále priúčať novým trikom.
Mal možnosť sa učiť sám, ale i vyučovať v niekoľkých tanečných štúdiách a školách na SK i v zahraničí. Vždy sa snažil odovzdávať svoje skúsenosti pravidelnými či striedavými workshopmi.
Veľmi rád sa venuje aj divadlu. Vystupoval vo viacerých inscenáciách a muzikáloch  na Novej Scéne, Malej Scéne , SND A4 či Divadle  Aréna v Bratislave.